Soubor EYE
Talířová souprava

Porcelánový soubor EYE

Prestižní jarní veletrh Ambiente 2016 ve Frankfurtu nad Mohanem je pro Thun 1794 a.s. příležitostí k prezentaci nového kompletního porcelánového souboru EYE. Tento počin rozšiřuje stávající tvarovou škálu celé kolekce nabídky od servisu Bernadotte, který i přes svoji více než stoletou historii neztrácí nic ze své popularity a uzavírá se přesahem do současnosti ryze soudobým kreativním souborem.

 Charakteristika jeho tvarového řešení vychází ze základních geometrických obrazců a tvarů. V případě plochých výrobků je to kompilace čtverce a kruhu, u výrobků dutých pak válec a kvádr. Výsledkem je současný design, který má oporu nejen v aktuálních trendech tvarování stolního nádobí, ale i v celkovém pojetí bytové kultury a interiérové architektury. Jeho uživateli budou především ti, kteří dávají přednost jednoduchosti a osobité eleganci. Čtvercové řešení talířů umožňuje nejen velmi kreativní způsob stolování, ale dává možnost i efektně využít servírovací plochu tak, aby se kulinářský zážitek stal i zážitkem estetickým.

Vysoké nároky na design a užitkové vlastnosti porcelánu, které tento soubor splňuje, umožňuje také jeho využití pro restaurace a hotely vyšších kategorií díky možnosti použití rezistentní dekorace a v provozech využívajících mikrovlnné ohřevy. Dvě zaoblené křivky vymezující plochu talíře mohou evokovat tvar oka. Říká se, že oko je okno do duše. EYE vám může hodně vypovědět o svém uživateli. Soubor vznikl podle návrhu akademického sochaře Jiřího Laštovičky, který se společností Thun 1794 a.s. dlouhodobě spolupracuje.

© 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo studio FlexiSoftware.cz.